O MNIE

Witaj,

Mam na imię Monika. Cieszę się, że dotarłeś na moją stronę, na której piszę o włosach, w szczególności o problemach z nimi związanymi i metodach ich rozwiązywania.

Co mnie zainspirowało do stworzenia blogu na ten temat?

Zmierzyłam się z problemem nadmiernego wypadania włosów i wiele metod okazało się po prostu zawodnych. W pewnym momencie problem stał się mieszanką wybuchową, ponieważ jak się okazało wynikał z wielu czynników. Natomiast rozwiązania, które oferowali mi specjaliści często okazywały się niewystarczające.

Temat do tego stopnia mnie zainteresował, że oprócz strony praktycznej zaczęłam rozwijać go teoretycznie  poprzez m.in.: kształcenie się z zakresu trychologii (tj. dziedziny medycyny zajmującej się diagnozowaniem, leczeniem i dolegliwości związanych z włosami i skórą głowy). Bardzo interesuję mnie temat wypadania włosów i o tym na pewno dużo znajdziesz na blogu.

Jakie są moje włosy?

Obecnie długie, proste, zdrowe, brązowo-kasztanowe. Wierzę w moc natury, dlatego używam kosmetyków głównie naturalnych.

Jakie kiedyś były moje włosy?

Wysuszone od farbowania ich na blond, potem na rudy, brąz i niestety zdarzył się czarny, zniszczone od nieodpowiedniej pielęgnacji i nadmiaru chemii. Wypadające z powodu złej diety, niedoczynności tarczycy oraz używania nieodpowiednich kosmetyków. Jednak na szczęście to już przeszłość 🙂

Próbka jak kiedyś wyglądały moje włosy:

  –>2016 r. –>2010 r.

Poza tematem włosów  zajmuję się  obszarem zarządzania zasobami ludzkimi. Jestem także mamą, zatem tematy m.in.: pielęgnacji włosów u dzieci czy kobiet ciężarnych nie są mi obce.

Dzięki, że jesteś i zostań na dłużej.

Monika