Ruda czy Ty wiesz, że jesteś wyjątkowa?


LIFESTYLE /

Rudy to nie kolor to sposób bycia !:) Do wpisu zainspirował mnie dziwny e-mail.

Do tego artykułu zainspirował mnie e-mail czytelniczki. Swoją drogą bardzo dziękuję, że tyle do mnie piszecie mimo, że blog jest bardzo młody. Wracając do e-maila brzmiał on tak: ,,Mam dwuletnie dziecko w tej chwili ma rude włosy czy ten kolor może jeszcze się zmienić ?” .Nie byłoby w tym nic dziwnego i pewnie odpowiedziałabym na tego e-maila od razu. Jednak na tym pytaniu się nie skończyło. Były jeszcze trzy zdania i ostatnie, które brzmiało: ,,My z mężem mamy raczej ciemno włosy i trochę dziwnie jakby córka była ruda”. Zatkało mnie po przeczytaniu tego ostatniego zdania i nie ukrywam, że nie odpowiedziałam na tego e-maila (poniekąd robię to tym wpisem).

Nie będę wchodzić w psychologiczne aspekty wychowania dziecka, bo nie jest to blog parentigowy. Nie będę też analizować tego co piękne, a co nie… bo wiadomo gusta są różne. Jednak dodam od siebie, że mnie rudy naturalny zawsze zachwycał. Kiedyś widziałam w autobusie młodą dziewczynę, rudą, z piegami i wielkimi zielonymi oczami na dodatek w bluzce koloru butelkowej zieleni i uważam, że to była najpiękniejsza kobieta jaką widziałam w swoim życiu. Odniosę się jednak po prostu do samych włosów.

Ruda, jesteś wyjątkowa bo!:

 1. Rude włosy ma tylko ok. 2% populacji na świecie.
 2. Masz najmniej statystycznie włosów na głowie 😉 (więcej mają brunetki, potem blondynki), jednak strukturę włosa masz grubszą od blondynki.
 3. Jesteś podobno bardziej podatna na ból. W literaturze fachowej spotkałam się z tym, że podczas operacji anestezjolodzy podają naturalnym rudym mocniejsze dawki znieczulenia.
 4. Nie osiwiejesz. Włosy rudych zmieniają  się są mniej intensywne, piaskowe, ostatecznie białe ale prawie nigdy siwe.
 5. Nie chcesz być w mniejszości , jedz do Szkocji i Irlandii, tam jest najwięcej rudych naturalnych.
 6. Jak masz niebieskie oczy to już w ogóle jesteś unikat. Najrzadziej można spotkać osobę z rudymi naturalnymi włosami i niebieskimi oczami, zazwyczaj przy rudych włosach występują oczy zielone lub brązowe.
 7. Gen, który jest odpowiedzialny za ten kolor włosów, powoduję też Twoją jaśniejszą skórę czy piegi.
 8. Nie dziw się, że rodzice czy dziadkowie nie mają rudych włosów, mogłaś odziedziczyć gen bo dalszych krewnych np. pradziadkach.
 9. Możesz mieć problem z farbowaniem włosów ze względu na ilość pigmentu. Jednak uwierz mi wiele osób teraz pomyśli:,, skoro ma piękne rude włosy to po co ma je farbować”.

ruda—> Taka naturalna ruda wpadła nam niedawno do wózka.

 Są tu jakieś rude? (niekoniecznie naturalne?;) Lubicie swój kolor włosów czy nie przepadacie za nim?

10 Replies to “Ruda czy Ty wiesz, że jesteś wyjątkowa?”

 1. Jestem, naturalnie ruda! W szkole dużo cierpiałam przez ten kolor włosów… Kiedy skończyłam gimnazjum pomalowałam włosy na czarno, farbowałam je przez 8 lat, co dwa tygodnie musiałam pokrywać odrost, bo mój naturalny kolor na tle czerni był aż pomarańczowy! Dzięki mojemu wtedy jeszcze narzeczonemu wróciłam do naturalnego koloru włosów, pomogła mi w tym dekolonizacja. Na ten moment jestem naturalnym rudzielcem już 3 lata, dodatkowo moja 5miesięczna córeczka też zapowiada się, że będzie rudziutka. Pozdrawiam, enamour.pl

  1. Niestety często tak bywa, że jak jest się w mniejszości to można spotkać się jak to nazwałaś z ,,cierpieniem”, łatwiej być jak większość i nie wyróżniać się, jednak czy warto?…o to jest pytanie:) buziaki dla ślicznej córeczki.

 2. Każda ruda, którą znam uwielbia swój kolor. Jednak nie wiedziałam, że

  można odziedziczyć gen po dalszych krewnych np. pradziadkach.

  Będę o tym pamiętać, jakby moje dziecko było rude jak 2% populacji.

 3. Mi tez zawsze podobał się naturalny, rudy kolor włosów! Żółwik.
  Słyszałam już w gimnazjum, że rudy kolor włosów można odziedziczyć nawet 6 pokoleń w tył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *