Sposoby na puszące się włosy


NATURA, WŁOSY /

Przede wszystkim jak zwykle zachęcam do szukania przyczyny  i  wyeliminowania problemu. Dlaczego w ogóle puszą Ci się włosy ?

Najogólniej mówiąc dlatego, że łuska Twoich włosów nie jest do końca domknięta. Z tego powodu włosy puszą się zazwyczaj u osób które mają włosy wysokoporowate lub czasem też u osób z włosami średnioporowatymi. Więcej o porowatości włosa znajdziesz tu: porowatość włosów

Sposoby na puszące się włosy jakie polecam:

 1. Odpowiednie dbanie poprzez stosowanie emolientów . Pielęgnacja taka koncentruje się głównie na olejowaniu włosów oraz nakładaniu emolientowych maseczek.
 2. Używanie delikatnych szamponów, które zachowują łuskę włosa nienaruszoną. Silne szampony nie tylko niszczą włosy ale również wysuszają.
 3. Odżywki i maski najlepiej stosować nawilżające. Możesz zrobić też maseczkę  sama. Przepis: 2 łyżki stołowe miodu, 3 łyżki stołowe oliwy z oliwek.
 4. Dobieraj odpowiednie kosmetyki czyli jak kupujesz odżywkę to wybieraj najlepiej bez spłukiwania do włosów puszących się. Nakładając ją uważaj, aby nie przesadzić z jej ilością, gdyż jej nadmiar może sprawić, że włosy będą posklejane.
 5. Bardzo pomocne są płukanki – dobrze sprawdzą się wszystkie kwaśne płukanki, które zamykają łuski. Możesz zrobić płukankę z octu jabłkowego. Przepis jest bardzo prosty: do szklanki przegotowanej wody dodajesz łyżkę octu jabłkowego. Płukanka jest bardzo skuteczna, a zapach szybko się ulatnia. Innym domowym przepisem jest płukanka lniana. Przepis: dwie łyżki siemienia lnianego zalewamy dwoma szklankami gorącej wody i po 30 minutach odcedzamy. Po myciu i ostatnim płukaniu włosów, spłukujemy lnianym płynem i pozostawiam do wyschnięcia.
 6. Używaj serum silikonowe – które możesz wetrzeć w końcówki jak również całe włosy.
 7. Jeśli Twoje włosy są wyjątkowo oporne na wszelkie domowe ww. sposoby postaw na profesjonalny zabieg keratynowy. Preparaty używane do zabiegów zawierają przede wszystkim kreatynę, ale też wyciągi z roślin, składniki odżywcze, witaminy i   kwasy tłuszczowe, które chronią i wygładzają włosy tym samym  nawilżają je i pomagają na ich puszenie.

Unikaj:

 1. Prostowania i suszenia włosów. Ostatecznie gdy musisz suszyć czasem wysuszyć zainwestuj w dobrą suszarkę (koniecznie z jonizacją).
 2. Nie rozczesuj na sucho poplątanych włosów.
 3. unikaj kosmetyków z alkoholem, które wysuszają włosy.
 4. Myj włosy zimną lub letnią wodą.
 5. Wycieraj włosy ręcznikiem z mikrofibry lub bawełnianą ściereczką (można też wykorzystać bawełnianą bluzkę)
 6. Lepiej stosować grzebień o szerokich zębach niż szczotkę, ponieważ może ona napuszać włosy.

                                       A co u Was eliminuje problem puszących się włosów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *