Wykorzystaj cebulę aby wzmocnić włosy


NATURA, WŁOSY /

Jeśli jesteś zwolenniczką naturalnych metod  i chcesz wzmocnić włosy oraz spowodować aby szybciej rosły stosuj wcierkę z cebuli.

Taką wcierkę możesz wykonać bardzo szybko. Nie musisz również obawiać się zapachu, ponieważ szybko się ulatnia.

Sposób przygotowania wcierki:

  1. Kroisz jedną cebulę na kawałki. Możesz zastować białą cebulę. Jednak jeśli wybierzesz czerwoną to będziesz mniej płakać :-), ponieważ  zawiera ona mniej enzymów niż biała czy żółta, które wpływają na drażnienie oczu. Poza tym cebula czerwona zawdzięcza swój kolor naturalnym barwników tzn. antocyjanów, które posiadają m.in. funkcję ochronną.
  2. Wrzucasz cebulę do garnka i zalewasz 3 szklankami wody. Gotujesz ok. 20 min.
  3. Po ugotowaniu odsączasz cebulę, zostawiasz aby wystygła i możesz zacząć wcierać we włosy.

Film przedstawia ww. proces tworzenia wcierki:

 

Cebulę na włosy można stosować również aby naturalnie nadać miedziany odcień. Przepis również nie jest zbyt skomplikowany: Przez 5 min gotujemy łuski z cebuli (czym więcej łusek tym mocniejszy odcień nam wyjdzie). Nasączone włosy związujemy w koczka, nakładamy czepek foliowy i trzymamy  ok. 40min.

 Jestem na etapie wzmacniania włosów wcierką i jak na razie efekty są zadowalające. Włosy wydają się mocniejsze i mniej wypadają, jednak nie zauważyłam szybszego ich wzrostu.

A wy próbowałyście  już?  Może jakieś inne metody naturalne polecacie?

 

8 Replies to “Wykorzystaj cebulę aby wzmocnić włosy”

  1. Fajny pomysł z tą cebulą. Nigdy jeszcze nie próbowała. Zazwyczaj stosowałam żółtko i olej rycynowy. Musze koniecznie wypróbować. Trochę lecą mi ostatnio włosy, więc może pomoże:)

  2. A pomysleć, że używałam do tej pory cebuli tylko do barwienia jajek na Wielkanoc;) mega pomysł! Zwłaszcza, jeśli zapach się ulatnia, gdyż jego bałabym się najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *